Pazar günü ve maske yasakları kaldırılıyor mu?

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisine karşı aşılama çalışmalarının hızlanması sonrası yeni bir merhaleye geçilmek üzere.

Aşılama hızında ve sayısında belirli bir orana ulaşan ülkeler kısıtlamaları kaldırmayı ve maskesiz yaşamı konuşmaya başladılar bile. Bu ülkelerden biri de Türkiye.

Her gün yeni bir rekora imza atılan aşılama çalışmaları sonrası gözler artık Bakanlar Kurulu'na çevrildi. Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısı sonrası yeni kararların alınması bekleniyor.

PAZAR YASAKLARI MASADA

Toplantıda masaya yatırılacak konulardan biri pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması olması bekleniyor. Pazar gününün de yasak kapsamından çıkarılması konuşulan konular arasında.

MASKE ZORUNLULUĞUNA ESNEME

Bakanlar Kurulu'nda ele alınacak başlıca meselelerden bir diğeri maske takma zorunluluğu olacak. Fiziki mesafeye uygun, yeterli havalandırma altyapısına sahip ve temiz ortamlarda maske zorunluluğunun kaldırılabilme ihtimali söz konusu.

SOKAĞA ÇIKMA SAATİ UZATILIYOR

Külliye'de konuşulacak diğer bir konu da sokağa çıkma kısıtlamalarının saati olacak. Yasak saatinin 22.00'den 23.00'e uzatılması tartışılacak.