21 Haziran sonrası Türkiye'ye akacaklar

Rusya'nın Nisan ayının ortasında aldığı Türkiye dahil birçok ülkeye uçuş kısıtlamasının turizme etkileri büyük oldu. Bir yandan Sağlık Bakanlığı aşılama çalışmalarını hızlandırıp Batılı ülkelerin turist göndermeleri için çabalarken diğer taraftan Kültür ve Turizm Bakanlığı ülkeyi gelmesi muhtemel turistlere hazırlamayı sürdürüyor.

Rusya'nın 21 Haziran'a uzatma kararı aldığı kısıtlamalar sonrası Türkiye'de düşen vakalar sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı teyakkuz halinde. 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, "Aldığımız işaretler ve tüm inancımızla, çabamızla 21 Haziran'da bu kısıtlamanın kaldırılmasını, yine Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde de daha uygun seviyelerde Türkiye'ye seyahatlerin başlamasını beklemekteyiz." ifadelerini kullandı ve Rusya ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Turizmde hedeflerinin 2019 yılında ulaşılan rakamlar olduğunu vurgulayan Alpaslan, bu hedefe temmuz ayı sonrası ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Rusya'dan bir heyetin 21 Haziran kararları öncesi Türkiye'ye geleceğini söyleyen Alpaslan, bu heyetin muhtemelen Antalya'da incelemelerde bulunacağını ve alınan tedbirleri yerinde inceleyeceklerini bildirdi.