Uğur Dündar: Yılmaz Özdil ile meseleyi kapattık

Geçtiğimiz günlerde Yılmaz Özdil, twitter hesabından ABD'deki Sezgin Baran Korkmaz iddianamesine atıfta bulunarak Uğur Dündar'ın da kurucuları arasında yer aldığı Artı 1 TV'nin Korkmaz tarafından finanse edilerek kurulduğunu iddia etmişti.

Bu iddianın üzerine çılgına dönen Uğur Dündar, "Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmeyeceksin, sana hakkımı helal etmiyorum.Sen nasıl olur da benim namusuma, şerefime ima yollu laf söylersin, ayıp değil mi utan be utan! Yazıklar olsun sana, yerin dibine gir. Karşıma çıkarsan çok fena yaparım"" diyerek tepki göstermişti.

Bu yaşanılanların sonrasında bir sonraki canlı yayına rahatsızlığını gerekçe göstererek katılmayan Dündar, bugün TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın programında geri adım attı.

Yanardağ da Yılmaz Özdil'le konuştuklarını ve olayın bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu söylemesi üzerine Dündar, "Yılmaz'la konuştuk. Bir yanlış anlaşılma olmuş. Ben yaptığı paylaşımı, canlı yayında diğer paylaşımların arasında gördüm. Canlı yayın olduğu için anlık bir tepki oldu. Yılmaz benim kardeşimdir. Daha sonra konuştuk ve aradaki yanlış anlaşılmayı giderdik" ifadelerini kullandı.