Ümitcan Uygun bir cinayete daha karıştı

Ankara'da Aleyna Çakır ismiyle bilinen Sema Esen'in ölüm olayında adı geçen Ümitcan Uygun bir ölüm olayına daha karıştığı için gözaltına alındı.

Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'nde ihbar üzerine bir eve giren polis ekipleri bir kadının cesediyle karşılaştı. Yapılan incelemenin ardından bu kişinin Esra Hankulu isimli bir kadın olduğu tespit edildi.

Çok yönlü bir soruşturma yapan polis ekipleri, tanık ifadelerinin sonucunda Hankulu'nun en son Ümitcan Uygun ile görüştüğünü belirledi.

İLK BULGULAR UYUŞTURUCUYU GÖSTERİYOR

Yapılan ilk belirlemelere göre Esra Hankulu'nun uyuşturucu kullanımından kaynaklı olarak vefat ettiği belirtilirken aynı gece arkadaşlarını arayarak psikolojisinin iyi olmadığını ve babasının mezarına gitmek istediğini söylediği öğrenildi.

Hankulu'nun evinde birkaç kişinin olduğu ve bu kişilerden birinin de Ümitcan Uygun olduğu belirlenirken Uygun'un geceyi Hankulu'nun odasında geçirdiği ve sabah saatlerinde odasından ayrıldığı tespit edildi.

Merhumenin yanında telefon bulunmaması soruşturma açısından dikkat çeken detaylardan biri oldu.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, "Esra Hankulu'nun ölümü olayının bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatıldı. Olay günü evde bulunan F.G., D.C. ve Ü.U. isimli şahıslar gözaltına alındı. Soruşturmanın bulunduğu aşama, şüpheli sayısı dikkate alınarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheliler F.G., D.C. ve Ü.U.'un gözaltı süresinin bir gün süreyle uzatılmasına karar vermiştir. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma etraflıca ve titizlikle sürdürülmektedir." ifadelerini kullandı.

ÖN OTOPSİ RAPORUNDA DARP İZİ YOK

Esra Hankulu'nun yapılan ön otopsi raporunda beyin zarında travmatik olmayan kanama ve akciğerlerde iltihaplanma belirlendi. Bundan başka vücutta herhangi bir darp, cebir, kesici, delici alet izi ve ateşli silah yarasına rastlanmadığı öğrenildi.

Merhumenin zehirlenme ihtimaline karşılık alınan bulgular, toksikolojik inceleme amacıyla Kimya İhtisas Laboratuvarı'na yollanırken alınan örnekler, kesin ölüm nedeninin saptanması için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.