Selçuk istifa etti yeni Milli Eğitim Bakan atandı

Uzun zamandır kulislerde istifa edeceği konuşulan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile ilgili gece saatlerinde sıcak bir gelişme yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, görevden affını isteyen Ziya Selçuk'un yerine göreve Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER KİMDİR?

1970 yılında Tokat'ta dünyaya geldi.

İlk ve ortaöğrenimini Tokat ilinde tamamladı.

1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında bitirdi.

1992-1994 yıllarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalıştı.

2002 yılının Temmuz ayında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başladı.

 

Aynı üniversitede 2005-2010 yılları arasında doçentlik yaptı.

2010 yılının Temmuz ayında profesör olarak atandı.

28 Kasım 2010'da Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi oldu.

ÖSYM Başkanlığı görevini yaptı.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.