Balıkesir'de katliam gibi kaza: 15 ölü

Balıkesir'de son dönemlerin en feci trafik kazalarından biri yaşandı. Balıkesir OSB Çevre Yolunda seyir halinde olan bir yolcu otobüsü yoldan çıkarak takla attı.

Edremit ilçesine doğru seyir halinde olan Kerem Başol yönetimindeki 41 EF 283 plakalı yolcu otobüsü 95 kilometre hızla girdiği virajdan çıkamadı.

Yoldan çıkıp takla atan otobüste kazanın hemen sonrasında 11, hastanede ise 4 kişi hayatını kaybetti. 17 kişi ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Otobüsü kullanan şoför ve ikinci şoför Cengiz Umut olay yerinde hayatını kaybetti.

Kaza mahallinde yapılan ilk inceleme neticesinde otobüsün 95 kilometre hızla viraja girdiği, yaklaşık 40 metrelik fren izi olduğu belirlendi.

Konu hakkında açıklama yapan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak"Yaralılardan genel durumları iyi olanlar ve kötü olup ameliyata alınanlar var. Kazanın nedeni konusunda net bir bilgi yok ancak bölgede bir viraj var. Orayı dönemeyip devrilme söz konusu olabilir. İncelemeler sürüyor. Elim kazada vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.