CHP'li Marmaris'te isyan ettiren su kesintileri

CHP'li belediyeler tarafından yönetilen Muğla'nın Marmaris ilçesi son zamanlarda yaşanan su kesintileriyle çalkalanıyor.

Dünyanın en güzel turistik bölgelerinden biri olarak kabul edilen Marmaris'te büyük su kesintileri yaşanıyor. Yaşanan bu duruma bölge sakinleri, turistler ve işletmeciler tepki gösterdi.

Var olan doğal güzellikleri ve doğayla iç içe yaşama imkanı sunması sebebiyle birçok turistin tercih ettiği Marmaris'te nüfus yaz aylarında 10 kat artmış durumda. Yaşanan nüfus artışıyla beraber su sıkıntısı baş gösterdi.

Turistik bölgelerde belediyenin çare olamadığı su sıkıntısına artezyenler açan işletmeciler, bunların da kurumasıyla beraber ne yapacağını şaşırmış durumda. Tankerlerden taşınan suyla ihtiyaçlarını gideren bölge halkı normal zamanlarda 100 lira olan tanker taşıma ücretinin şimdi 300 lira olduğunu belirterek duruma isyan etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada su sıkıntısının sebebi olarak kuraklığı ve yağmur yağmamasını gerekçe gösterdi. Belediye açıklamasında, "Genel kuraklığa bağlı olarak yağışlardaki azalmadan dolayı kaynak suları yetersiz kalıyor. Tankerlerle su taşıyarak takviye yapmaya çalışılıyor. Yoğunluk nedeniyle aşırı trafik tankerin işlerini yapmasını uzatıyor. Yeni tankerler kiralandı kısa sürede sorunu çözüme kavuşturacağız" ifadelerini kullandı.