İmamoğlu'nun yüzüne Büyükada halkından tepki

Siyasette ismi Cumhurbaşkanlığı ile anılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da tam tersi bir süreç yaşıyor. Şehirde baş gösteren sorunlar karşısında CHP'ye yakın kesimler dahi tepki göstermeye başladı.

Bunun son örneği Büyükada'da yaşandı. Büyükada'da Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve ada sakinleriyle biraraya gelen İmamoğlu tepkiyle karşılandı.

Toplantıya katılan ada sakinlerinden birisi bölgede temizlik yapılmadığını söyleyerek İmamoğlu'na tepkisini gösterdi. Temizlik görevlilerine yapılan temizlikten memnun olmadığını söylediğini belirten bir kadın, “Neden temizlenmiyor dedim, verdikleri cevap ‘biz 4 kişiyiz’ oldu. Bu kadar adayı sadece 4 kişi temizleyebilir mi? Sadece soruyorum. Bu konuyla lütfen ilgilenin." dedi.

İmamoğlu'na adanın gerçek halini bilmediğini açık açık söyleyen kadın konuşmasının devamında "Adayı da dolaşıp bunu görev edineceğim, fotoğraflayacağım. Hani dediniz ya ‘ben adayı dolaştım’ diye. Siz geleceğiniz zaman demek ki ada temizlendi. Ama ben bu adada yaşıyorum ve bu ada temiz değil. Sadece bir soru sordum, 4 kişi koca ada. Siz düşünün.” ifadelerini kullandı.

SİVRİSİNEK TEPKİSİ

Yaşadığı sorunlara değinen bir başka kadın ise “İlaçlamanın artmasını rica ederim, sivrisinekten geçemiyoruz” sözlerini sarf etti.