İBB Sözcüsü CNN Türk'ü değil İmamoğlu'nu yalanladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Sancaktepe bulunan Yenidoğan-Cumhuriyet-Emek metro hattı için açılan tünel ve şaftların üzerini toprakla kapatması İstanbul halkı tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı.

Devr-i sabık yaratılarak yapılan projelerin CHP yönetimi tarafından üstünün örtüldüğünü ileri süren kişiler, başta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olmak üzere sosyal medyadan tepki gösterdi.

MURAT ONGUN'DAN CNN TÜRK'E TEPKİ

Bu durum üzerine harekete geçen İBB yönetimi, konuyla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek üzere bir açıklama yaptı. İBB Sözcüsü Murat Ongun tarafından yapılan açıklamada, CNN Türk kanalına tepki gösterildi.

Ongun resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımdaşu ifadeleri kullandı:

"O bir metro hattı değil. Yıllar önce kazılmış 30 metre derinliğinde bir çukur. “Metro hattı nedir?” diye öğrenmek isterseniz, 10 metro şantiyemizden birinde size eğitim verebiliriz. @cnnturk

You should beware of the damage being done to the global CNN brand. @CNN"

EKREM İMAMOĞLU'NUN REKLAMI GÖRÜNÜYOR

Ancak toprak ve hafriyat dökülen yerin metro hattı olmadığı belirtilmesine rağmen Ongun'un paylaştığı fotoğrafta Ekrem İmamoğlu'nun bölgenin metro hattı olduğunu gösteren bir yazısının olması sosyal medya kullanıcıları tarafından hemen fark edilince Ongun'a tepki yağdı. İBB yönetiminden konuyla ilgili olarak başka bir açıklama yapılmadı.