İBB'den Eyüpsultan'daki parkta ağaç katliamı

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eyüpsultan ilçesinde ağaç katliamıyla gündeme geldi.

Eyüpsultan'ın Yeşilpınar Mahallesi’nde bulunan bir parkın belediye tarafından yıkılmasına karar verilince mahalleli adeta ayağa kalktı.

Yeşilpınar Gençlik Parkı'nın yıkılmasını engellemek isteyen mahalleli çadır kurarak nöbet tutmaya başlamıştı. Ancak tepkilere aldırış etmeyen İBB ekipleri parkı yıktı.

Birçok ağacın katledildiği yıkım sonrası bölge sakinleri belediyeye tepki gösterdi. Daha önce Ekrem İmamoğlu ile görüşmek isterken korumaları tarafından sürüklenerek yaralanan Ayşe Topçu 50 yıllık geçmişi olan bu parkın yıkılmasına isyan etti. Yeni yapılan parkın sitelerin içinde kaldığını ve sitelerin kendilerini buraya almayacağını söyleyen Topçu, deprem konusunda endişelerini "İstanbul’da deprem var. Depreme hazırlıklı olun. Çok güzel hazırlık yapıyorlar. Buraya hep bina yapacaklar. Benim istediğim deprem konaklama alanı olarak bu parkı halka geri versinler. Bir sallantı olsa nereye gideceğiz biz? Yolun içlerine mi, binaların içine mi gideceğiz? Nerede konaklayacağız?" sözleriyle dile getirdi.

GEZİCİLER NEREDE?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen Topçu, Cumhurbaşkanı'ndan bu duruma el koymasını istedi. Daha önce de bu duruma tepki gösterdiği için iki yerden kolunun kırıldığını hatırlatan Topçu, "Taksim'de üç tane ağaç yıkılacak diye ayağa kalktılar. Bizim ağaçlarımız ağaç değil mi? Nerede onlar?" ifadelerini kullandı.

Diğer mahalle sakinleri de olası deprem durumunda artık toplanacakları bir yerin olmadığını söyleyerek İBB'ye tepki gösterdi.