İzmir'de başörtülü kıza çirkin saldırı

İzmir'de 28 Şubat zihniyeti yeniden tezahür etti. Yaya yolunda yürüyen 23 yaşındaki başörtülü Rabia Yılmaz, bir minibüsün geri geri geldiğini görünce araca vurarak şoförü uyardı.

Ancak bu duruma kızan şoför, minibüsten eşiyle birlikte inerek önce genç kız ile tartıştı ardından olay yerinden ayrılan kızı takip ederek şiddet uyguladı.

Minibüs şoförü ile eşi, kendisini korumaya çalışan başörtülü kıza, "AK Parti'nin köpeğisin. Kapalısın diye namuslu musun?" diye hakaretler etti.

Saldırı sonrası hastaneye giden genç kız darp raporu alarak şikayetçi olduğunu söyledi.

Olayın nasıl başladığını anlatan Yılmaz, "Beni görmeme ihtimali yoktu ama bu ihtimale karşı öne çıktım. 'Abi ben varım durur musun karşıya geçene kadar' dedim. Ama hiçbir şey olmamış gibi aracı tekrar üstüme sürdü. Diz kapağıma çarptı, o acı ve refleksle 'geri zekalı mısın ayağıma çarpıyorsun' dedim. Adam bana baktı ve sen nasıl bana hakaret ediyorsun diyerek hakaretler savurdu." ifadelerini kullandı.

Sonrasında olay yerinden uzaklaşıp karşı geçtiğini söyleyen Yılmaz, aracın yönünü değiştirerek kendisini takip ettiğini, aracın içindeki kadının kocasından özür dilemesi için kendisine çok ağır küfür ve hakaretlerde bulunduğunu söyledi.

Yılmaz, araçtan inen şoförün kendisinin başörtüsünü açtığını belirterek "Sonrasında şoförden kocam diye bahseden kadın arabadan inerek başörtümü açtı. 'Ben açığım senden daha namusluyum' dedi. Olay ona hakaret etmemden çıkmıştı, saldırdı, başımı açtı. Ben hiç hak etmediğim şekilde hakaretler duydum. Kadın hıncını alamayıp beni tokatlamaya başladı. Darp raporu aldığımda kollarımda izler vardı. Çok kötü bir şey yaşadım. Şoktayım." sözlerini sarf etti.