Rize'de sağanak sonrası yine sel yaşanıyor

Rize'de geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinde 6 kişi hayatını kaybederken 2 kişinin arama çalışmaları sürüyor. Yaraların sarılmaya çalışıldığı şu günlerde yeniden sel ve heyelanlar meydana geldi.

Rize genelinde etkisini hissettiren şiddetli yağışlar sonrası Çamlıhemşin, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yağış sebebiyle kimi derelerde taşkınlar oldu, farklı bölgelerdeki yamaçlarda kopmalar yaşandı.

Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesindeki derelerin su seviyesi, yağışla birlikte yükselirken Fındıklı ilçesinden geçen Arılı Deresi ise taştı, tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu.

İlçelerde ulaşımı sağlayan bazı yollar da derelerde oluşan taşkınlar sonrası trafiğe kapandı.

ARTVİN'DE SEL VE HEYELAN

Artvin'in Arhavi ilçesinde dün akşamdan bu yana şiddetli yağışlar sonucunda sel ve heyelanlar meydana geldi.

İl genelinde etkili olan sağanak nedeniyle debisi yükselen Arhavi ilçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi'nden geçen Kapisre Deresi'nde taşma oldu. Derenin taşması sonucu mahalledeki bazı binaların giriş ve zemin katlarında bulunan ev ve iş yerlerini su bastı.

Arhavi'nin Merkez Mahallesi'nde de yağış dolayısıyla düşük kottaki bazı ev ve iş yerlerini su basarken tarım arazileri ve bazı yollarda ise hasar meydana geldi.

Öte yandan, bir kişi sele kapılarak kayboldu. İlçede valilik tarafından kriz merkezi oluşturulurken sağanak yağışların sahil kesiminde ve şehir merkezinde devam ettiği aktarıldı.