Antalya'daki provokatör kadın tutuklandı

Antalya'da yaşanan orman yangınları sonrası tüm ekipler seferber olurken bazı kişiler sanki hiç çalışma yapılmıyormuş gibi paylaşımlar yaparak halkı provoke etme çabasında bulunuyor.

Bunlardan biri de Antalya'da 3 Ağustos günü Gündoğmuş Manavgat yolu üstünde yaşandı. 3 Ağustos günü Gündoğmuş Manavgat yolu üzerinde, Çolaklı Mahallesi’nde bir otelde çalışan Y.T., Gündoğmuş ilçesine giderek burada bir araçtan inip daha önceden ayarlanmış kameraya halkı kin ve düşmanlığa alanen tahrik edecek konuşmalarda bulundu.

Ormanlık bölgedeki yangın yerine giden kadın evinin yandığını ve kimsenin müdahale etmediğini söyleyerek bağırmaya başladı.

Bir sosyal medya fenomeni videosunu çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaşınca kızılca kıyamet koptu. Yapılan araştırmalar sonrası kadının vinin yanmadığı ve herhangi bir malının zarar görmediği ortaya çıktı.

Bunun üzerine harekete geçen Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından Manavgat Adliyesine çıkan zanlı "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" etme suçlamasıyla tutuklanarak Alanya Cezaevine gönderildi.

Görüntüleri paylaşan sosyal medya fenomeni M.G.K, ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.