Felaket bölgesinde tepki çeken gülüş

Almanya'nın batısında yer alan Rheinland-Pfalz ve Kuzey-Ren Vestfalya eyaletlerinde sel felaketi yaşanıyor. Aşırı yağış sonrası bölgede oluşan sel sebebiyle şuana kadar toplamda 156 kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi ise hâlâ kayıp...

Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier bir kafile ile birlikte felaket sonrası bölgeye ziyarete gitti. Kafilenin arasında 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde Şansölye Angela Merkel’in yerine aday olan Kuzey-Ren Vestfalya eyaleti Başbakanı Armin Laschet de yer aldı.

Basın mensuplarına bilgi vermek amacıyla kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Steinmeier konuşma yaptığı sırada arkada Laschet ve beraberindekiler kameralara gülerken yakalandı.

Bu harekete çok kızan Alman vatandaşları sosyal medyadan tepki gösterdi. Gelen tepkiler sonrası açıklama yapan Laschet, bu hareketin bir sohbet sırasında ortaya çıktığını belirterek bundan pişman olduğunu söyledi ve "Uygunsuzdu ve üzgünüm." ifadelerini kullandı.

AKILLARA ÖZGÜR ÖZEL GELDİ

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel, Şırnak´ta şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Kozak'ın Manisa'da düzenlenen cenaze töreninde yanındaki kişiyle gülerek sohbet etmişti. Bu görüntü birçok kişi tarafından tepkiyle karşılanmıştı.