Polonya manşetlerinde Bayraktar TB2 var

Türkiye'nin Libya, Suriye, Irak ve Karabağ'da kazandığı zaferlerde etkin pay sahibi olan SİHA'lar dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Macaristan'ın ardından Polonya da Türkiye’den 24 adet Bayraktar TB2 SİHA satın almaya karar vermişti.

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak'ın twitter hesabından Bayraktar TB2 alacaklarını açıklamasının ardından Polonya basınında gündem Türk SİHA'ları oldu.

PAP: "BAYRAKTAR TB2 KENDİNİ KANITLADI"

Savunma Bakanı Blaszczak ile bir söyleşi yapan Polonya resmi haber ajansı PAP, bakanın SİHA'lar için "Gerçek bir silah. Avrupa'nın doğusunda, savaşlarda kendini kanıtladı. Aynı şekilde Orta Doğu'da kullanıldı." sözlerini söylediğini aktardı.

POLSKİE RADİO: "EĞİTİM VE LOJİSTİK PAKETİ OLACAK"

Polskie Radio okurlarının karşısına "Polonya, Türk savaş İHA'sı satın alacak" başlığıyla çıktığı haberde, Polonya'nın Türkiye'den 24 adet Bayraktar TB2 SİHA alacağını, SİHA'ların ilk partisinin 2022'de ülkeye teslim edileceğini, anlaşmanın eğitim ve lojistik bir paketi de içerdiğini, SİHA'larda tanksavar füzelerin bulunacağını yazdı.

Bayraktar TB2'nin Libya, Suriye ve Dağlık Karabağ'da askeri operasyonlarda kullanıldığı belirtilen haberde, satın alma anlaşmasının salı günü Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın Türkiye'ye resmi ziyaretinde imzalanacağı belirtildi.

INTERIA: "SAVAŞLARDA KENDİLERİNİ KANITLADI"

İnteria internet gazetesinde, Savunma Bakanı'nın Bayraktarlarla ilgili övgü dolu sözlerine yer verilirken"Savaşlarda kendilerini kanıtladı" sözleri aktarıldı.

ONET: "24 ADETA SİHA ALINACAK"

Onet gazetesi, hükümetin toplam 24 adeta Bayraktar TB2 SİHA satın alacağını duyurdu.