İnandı: Biden FETÖ'yü hayal kırıklığına uğrattı

Geçtiğimiz günlerde Kırgızistan'da MİT tarafından paketlenip Türkiye'de getirilen ve yakalandığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı'nın sorgusunda yaptığı itiraflar ortaya çıkmaya devam ediyor.

5 Temmuz'da Türk adaletine teslim edilen ve silahlı terör örgütü yöneticiliği suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen Orhan İnandı birçok önemli bilgiyi itiraf etmişti. İnandı'nın itiraflarından bir başkası daha ortaya çıktı.

"BİDEN HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI"

Örgütün stratejileri hakkında itiraflarda bulunan FETÖ'nün kritik ismi "örgütün ABD’de değişen yönetime ve yeni başkan Joe Biden’a bel bağladığını ancak, kısa sürede hayal kırıklığına uğradığını" söyledi.

İnandı, FETÖ'nün Biden ve ekibine çok güvendiğini ve ilk birkaç ay bu inancı muhafaza ettiklerini ancak geçen birkaç ayın ardından ABD'nin jeopolitik sebeplerle Türkiye ile olan ilişkilerinde örgütün beklediği çizgiye gelmediğini itiraf etti.

"ÖRGÜT NE YAPACAĞINI BİLMİYOR"

Bu gelişmeler sonrası terör örgütü içinde büyük bir şaşkınlık yaşandığını söyleyen İnandı," örgüt içinde ne yapacağını bilememe hali" oluştuğunu anlattı.