Bush ve Bolton Türkiye'ye darbe için dernek

ABD Başkanı seçilmeden önce AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine faaliyetler yürüteceğini söyleyen Joe Biden bu hedefi için ilk kurşunu attı.

ABD'nin başkenti Washington DC'de Türkiye'ye demokrasi getirme vaadiyle bir araya gelen birçok önemli isim yeni dernek kurdu.

Kurucular arasında, ABD eski Başkanı Donald Trump'ın ulusal güvenlik danışmanlarından John Bolton, ABD eski Başkanı George Bush'un kardeşi Jeb Bush, FETÖ'den hakkında yakalama kararı bulunan Aykan Erdemir yer alıyor.

"Türk Demokrasi Projesi" adı verilen dernek internet sitesinde yaptığı açıklamada amaçlarını şu şekilde açıkladı:

BOLTON: "TÜRKİYE'Yİ ALARMA GEÇİRMENİN VAKTİ"

ABD eski Başkanı Trump'ın danışmanı John Bolton, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye'yi çok kızdıracak bir paylaşım yaparken Türkiye'de alarma geçmenin vakti geldi. Bir zamanlar güvenilir NATO müttefiki şimdi demokrasiye sırtını dönüyor ve Rusya'yı kucaklıyor. Projeye katılmaktan memnunum." sözlerini söyledi.

YENİ HESAP BİLE AÇTILAR

ABD eski Başkanı G. W. Bush'un kardeşi ve eski Florida Valisi Jeb Bush da resmi Twitter hesabından açıklama yaparak Erdoğan hükümetini hedef aldı. Bush yaptığı paylaşımda 'Güvenliğimiz için demokratik bir Türkiye şart, ancak Türk özgürlüğü ve hürriyeti yok oluyor. Türkiye'nin otoriter lideri özgürlük yanlısı sesleri susturmaya kararlı. Lütfen @turkish_project'i takip edin ve kaydolun.'' ifadelerini kullandı.