Trump'tan ABD'yi karıştıracak karar

2020 Kasım ayında yapılan seçimlerde mağlup olan ancak pekçok eyalette seçimlere hile karıştığını iddia eden ABD'nin eski başkanı Donald Trump siyaseti bırakmıyor.

ABD'nin Kuzey Karolina Eyaletinde Cumhuriyetçi Parti Kongresi’nde bir konuşma yapan Trump, 2024 başkanlık seçimlerini heyecanla beklediğini ifade etti. Altı aylık bir zaman sonrası yeniden kameraların karşısına geçen Trump'ın bu sözleri yeniden başkan adaylığına hazırlandığı algısına sebep oldu.

Trump, 2022 yılında yapılacak ara seçimlerde aktif olarak görev alacağını ve Kongre'nin kontrolü için bu seçimde çalışacağını belirtti.

BİDEN'A AĞIR ELEŞTİRİLER

Trump konuşmasının önümle bir bölümünü Joe Biden yönetiminin kendisinden sonra almış olduğu kararlara ayırdı. Biden'ın dış politikalarını eleştiren Trump, İsrail, Meksika ve Müslümanlara yönelik politikalara tepki gösterdi. Kendi döneminde ekonominin büyük bir hızla yükseldiğini söyleyen eski ABD Başkanı, yakın gelecekte ekonominin cehenneme dönüşeceğini ve enflasyonun felakete sebep olacağını vurguladı.