Siyonistler Hadid'leri hedef gösterdi

Terör devleti İsrail'in 10 Mayıs'ta başlatıp 21 Mayıs'ta ateşkes anlaşması ile sona erdirdiği Kudüs ve Gazze Şeridi saldırılarının yankıları devam ediyor. Saldırılar sırasında İsrail'in soykırım politikalarından dolayı tepki gösteren ünlü kişiler hedef tahtasına oturtulmaya başlandı. Dünya ekonomisinin önemli bir kısmını elinde tutan siyonistler bu karşı çıkışların bedelini ödetmek istiyor.

Filistin asıllı Bella Hadid ve Gigi Hadid kardeşler ile İngiliz şarkıcı Dua Lipa'nın İsrail zulmü karşısında Filistin'e destek veren çıkışları ABD medyasında ünlü isimleri hedef tahtasına oturttu.

New York Times gazetesine  ABD'li haham Shmuley Boteach'in başkanlığını yaptığı "Dünya Değerler Ağı" tarafından üç ünlü ismi hedef alan bir ilan verildi.

Ünlü isimlerin fotoğraflarının yer aldığı ilanda Hadid kardeşler ve Lipa'nın "Bella, Gigi ve Dua, Hamas ikinci Holokost çağrısı yapıyor. Onları derhal kınayın" yazısı kullanıldı. İlanda sanatçıların İsrail'i soykırımla suçladığı ve Yahudi devletini kötülediği ifade edildi.

DUA LİPA GERİ ADIM ATMADI

Yahudilerin NYT'ye verdiği ilana rağmen İngiliz sanatçı Dua Lipa geri adım atmadı. Lipa yaptığı açıklamada, "Bugün New York Times gazetesinde Dünya Değerler Ağı tarafından paylaşılan ilandaki suçlamaları tamamen reddediyorum. İşte bu, Filistin'deki adımları hem İnsan Hakları İzleme Örgütü hem de İsrailli insan hakları grubu B'Tselem tarafından ayrımcılık ve zulüm olarak nitelendirilen İsrail hükûmetine karşı Filistinli insanların haklarını savunmanın bedeli. Bu duruşu koruyorum çünkü Yahudi, Müslüman, Hristiyan herkesin seçtikleri devlette eşit vatandaş olarak barışçıl bir şekilde yaşama hakkını savunuyorum. Dünya Değerler Ağı, utanmaz bir şekilde yalan üreten kampanyalarında adımı kullanıyor. Baskı gören insanların yanındayım ve her türlü ırkçılığı reddediyorum" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

New York Times'ın yayınladığı bu ilana sosyal medyalardan tepkiler yağdı. Ünlülerin hayranları gazeteye adeta ateş püskürürken, pek çok insan hakları savunucusu sanatçıların bu şekilde hedef tahtasına konulmasına yoğun tepki gösterdiler. Gazetenin pek çok okuru bu ilandan sonra gazetenin tarafsızlığını yitirdiğini ve güvenirliğini kaybettiğine vurgu yaptı.