F-35 ve SİHA'lar Filistin'de mi test ediliyor?

Terör devleti İsrail'in Filistin'e yönelik soykırım saldırıları aralıksız devam ediyor. İsrail hava kuvvetlerinin son 7 günde toplam bin 200 hava saldırısı düzenlemiş durumda. Bu saldırılar sonucunda toplam 197 kişi şehit olurken 1.225 kişi yaralandı.

Filistinli araştırmacı Muin Naim'den bu saldırılarla ilgili dikkat çeken iddialar geldi. Naim'e göre Filistin şuan İsrail için askeri bir deneme tahtası.

İSRAİL SİHA'LARININ HEDEFİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI

İsrail'in son saldırılarında hastane yolu ve çevresini vurduğunu, bu saldırılar sonucu tıbbi donanım, ilaç ve müdahale alanlarının yetersiz kalmasının amaçlandığını belirten Naim, İsrail SİHA'larının özellikle doktorlar ve sivil savunma birimlerini izlediğini ve vurduğunu söyledi.

F-35'LER FİLİSTİNLİ SİVİLLER ÜZERİNDEN TEST EDİLİYOR

Naim ayrıca F-35'lerin ilk savaş deneyimini Filistin'de gerçekleştirdiğini ve İsrail'in uçağın testini Filistin'de yaşayan insanlar üzerinden yaptığını söyledi.

Hatırlanacağı üzere F-35'lerin birçok sorunu ortaya çıkmış ve üretici firma Lockheed Martin iyileştirme çalışmaları yapmak zorunda kalmıştı. İsrail'in bu savaş uçaklarını hava harekâtlarda etkin olarak kullanması akıllara Filistin'in denek olarak kullanılıp kullanılmadığı sorusunu getiriyor.