Joe Biden soru soran muhabiri fırçaladı

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinin hemen sonrasında bir basın toplantısı düzenleyerek görüşmeye dair bilgiler paylaştı.

Toplantının bitmesinin ardından Biden tam toplantının yapıldığı yerden ayrılmak üzereyken bir muhabir “Putin’in davranışlarını değiştireceğine sizi ne bu kadar inandırıyor?” şeklinde bir soru sordu.

Bu soruya kızan Biden, muhabiri herkesin gözü önünde azarladı. Böyle bir şey söylemediğini belirten Biden, “Benim böyle bir güvencem yok, neler oluyor neden hep böyle yapıyorsun” diyerek muhabire bağırdı.

Soru soran muhabire açıklama yapmaya devam eden Biden “Ben dedim ki, davranışlarını değiştirecek şey, dünyanın geri kalanının onlara tepki vermesi ve dünyadaki önemlerini azaltmakla olur. Bir güvence değil, sadece gerçekleri söylüyorum." ifadelerini kullandı.

Ancak Biden'ın cevapları muhabiri tatmin etmeyince münakaşa devam etti. Muhabir, Putin'in daha önce de değişmediğini hatırlatması üzerine sinirlenen Biden, “Eğer bunu anlamıyorsan yanlış meslektesin.” sözlerini sarf etti.

Toplantının ardından ABD'ye dönüş uçağına binmek üzere olan Biden, muhabirden çabuk sinirlendiği için özür diledi. Ancak muhabiri pozitif sorular sormadığı için de suçladı.