Netanyahu'dan 20 ülkeye teşekkür

Terör devleti İsrail'in 10 Mayıs'tan bugüne Filistin'de başlattığı soykırım saldırılarında 181 kişi şehit oldu. Ancak bu kanlı saldırılara rağmen dünyada bazı ülkelerden yine de İsrail'e destek mesajları geliyor.

Dünya halklarının çoğu İsrail'in masum sivilleri hedef alan saldırılarını kınarken bazı ülkeler İsrail'in katliamlarını "kendini savunma hakkı" olarak görüyor.

Bu destekleri fırsat bilen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İsrail adına 20 ülkeye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Bu ülkeler arasında maalesef iki müslüman ülke de bulunuyor.

ARNAVUTLUK VE BOSNA HERKES DE VAR

“Kararlılıkla İsrail’in yanında durduğunuz ve terörist saldırılara karşı İsrail’in kendini savunma hakkını desteklediğiniz için teşekkürler.” tweetini atan Netanyahu'nun teşekkür ettiği ülkeler şu şekilde:

ABD, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Kolombiya, Güney Kıbrıs, Çekya, Gürcistan, Almanya, Guatemala, Honduras, Macaristan, İtalya, Litvanya, Moldova, Hollanda, Makedonya, Paraguay, Slovenya, Ukrayna ve Uruguay.