Rusya Türkiye'ye turizm kapılarını açtı

Koronavirüs pandemisiyle mücadele çalışmalarını sürdüren, 40 milyon doz aşı sayısına ulaşan Türkiye'ye art arda müjdeli haberler gelmeye başladı. Fransa ve Almanya'nın ardından Türk turizmini sevindirecek bir güzel haber de Rusya'dan geldi.

Geçtiğimiz hafta Rusya'dan bir heyet, seyahat kısıtlamasının kaldırılmasını görüşmek ve alınan önlemleri yerinde incelemek amacıyla Antalya'ya gelmişti.

Rusya, Nisan ayı ortalarında Türkiye'ye yönelik almış olduğu seyahat kısıtlaması kararını 22 Haziran tarihinden itibaren kaldırma kararı aldı. Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, "Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar 22 Haziran'da yeniden başlıyor" ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy alınan yeni kararla ilgili olarak, "Rusya’nın 22 Haziran itibarıyla ülkemize uçuşları tekrar başlatması güvenli turizm adına ülkemize olan güvenin bir göstergesidir. Önümüzdeki süreçte diğer ülkelerle de yürüttüğümüz diplomasi trafiğinin meyvelerini Rusya ile olduğu gibi alacağımızı umuyorum." sözlerini söyledi.