Yunanistan'da gündem Türk SİHA'ları

Türkiye'nin fark yaratan insansız hava araçları (İHA) dünya basınlarını meşgul etmeye devam ediyor. On yıl önce Türkiye'ye İHA vermeyen ülkeler bugün ulaşılan büyük başarıyı konuşuyor.

Libya, Suriye, Irak ve son olarak Dağlık Karabağ'da büyük zaferlere imza atan Türk SİHA'ları Türkiye'nin düşmanlarının gözünü korkutmuş durumda. Bu ülkelerden biri de Yunanistan.

Yunan gazetelerinden Real, Yunanistan hükümetinin Türkiye'nin bu güçlü silahlarına karşı çözüm aradığını ancak bulmakta çaresiz kaldığını açıkça yazdı.

Gazete haber metninde, "Durum kontrolümüzden çıktı. Türk İHA’larıyla nasıl başa çıkacağız. Bazıları, Yunanistan'ın ilk andan itibaren tepki göstermesi gerektiğini söylüyor. Sorun önemli ve çözülmeli." ifadelerini paylaşarak Atina yönetiminin çaresizliğini açıkça gözler önüne serdi.

Yunanistan'ın İHA teknolojisinde bir türlü istenilen seviyeye ulaşamadığını belirten haberde Türkiye'nin 20 yıldır İHA teknolojisine yatırım yaptığını ve askeri teknolojinin Libya ile Karabağ'da kanıtlandığını yazdı.