Aşılama haritasında bir mavi daha çıktı

Koronavirüs pandemisiyle mücadelede aşılama kampanyasını sürdüren Türkiye çalışmalarında büyük bir hız yakalamış durumda.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan günlük koronavirüs tablosuna ve aşılama haritasına göre, nüfusunun yüzde 75'ini en az bir doz aşılayan illerin yer girebildiği mavi kategoriye bir il daha geçiş yaptı.

Amasya Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yüzde 75,1'lik oranla mavi kategoriye geçiş yaptıklarını açıkladı. Valilik paylaşımında “Sizlerin duyarlılığı ile uyguladığımız yerinde ve etkin yöntemlerle aşılamada %75.1'lik oranla 'Mavi' iller arasında yer aldık. Bundan sonraki nihai hedefimiz ise halkımızın, özellikle de gençlerimizin desteğiyle aşılamada %100'e ulaşmaktır” ifadelerini kullandı.

Böylelikle Amasya, Türkiye genelinde mavi kategoriye geçiş yapan 6. il oldu.

FAHRETTİN KOCA TEŞEKKÜR ETTİ

Resmi Twitter hesabından konu hakkında paylaşım yapan Fahrettin Koca, Amasya'ya teşekkür ederek "AMASYA MAVİYE GEÇTİ. Amasya artık düşük riskli iller arasında. En az bir doz aşı olanların oranı %75’in üzerinde. Salgınla mücadelenin kurallarına uyum yüksek. Amasya’yı kutluyoruz. Mavi haberlerimiz çok olsun!" sözlerini sarf etti.