Koronavirüs haritasında ikinci doz dönemi

Koronavirüs pandemisiyle bir buçuk yılı aşkın süredir mücadelesini sürdüren Türkiye'de artık odak noktası tamamen aşılanmış nüfus sayısını arttırmak üzerine kurulmuş durumda. Nüfusun tamamını aşılamak isteyen Sağlık Bakanlığı, güncel olarak paylaştığı koronavirüs aşı haritasında çarpıcı bir değişikliğe gitti.

Güncellenen aşı haritasına göre artık haritada tek doz değil en az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üstü nüfusun şehirlerdeki oranları verilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "GÜNLÜK COVİD-19 TABLOMUZ DEĞİŞTİ. Bugünden itibaren, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşacağız. Aşılarımızı yaptırarak vaka sayılarını düşürelim, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşıda önemli bir mesafe kaydettik." ifadelerini kullandı.

TOPLAM DOZ 105 MİLYONU GEÇTİ

Son açıklanan bilgilere göre, birincisi 52 milyon 824 bin 748, ikincisi 42 milyon 286 bin 431 ve üçüncüsü 9 milyon 874 bin 693 olmak üzere toplam uygulanan aşı dozu miktarı 105 milyon 611 bin 261 oldu.