Koronavirüsü ABD ve Çin üretti

St. George's Üniversitesi Onkoloji Profesörü Angus Dalgleish ve Norveçli bilim insanı Dr. Birger Sørensen, koronavirüsün (Covid-19) nasıl ortaya çıktığıyla ilgili 22 sayfalık çok çarpıcı bir rapor yayınladı.

Daily Mail gazetesinde yayınlanan raporda çok ilginç bilgiler yer aldı. 2020 yılında virüse karşı aşı yapmak maksadıyla Covid-19 vakalarını inceleyen Dalgleish ve Sørensen, virüsün doğada eşi olmayan 'benzersiz parmak izleri'ne sahip olduğunu ve yalnızca laboratuvarda üretilebileceğini yazdı.

İki bilim adamı, Çinli bilimadamlarının Vuhan'da bir laboratuvarda Covid-19'u yarattığını ve sonrasında yarasalardan doğal olarak evrimleşmiş gibi görünmesini sağlamak için virüsün 'tersine mühendislik' versiyonlarıyla izlerini silmeye çalışıldığını iddia etti.

Dalgleish ve Sørensen,  'Gain of Function' adlı Obama tarafından yasaklanan projeyi gündeme getirerek bir takım ABD'li üniversitelerle koordineli çalışan Çin bilim insanlarının, koronavirüsü yaratmak için araçları topladığını iddia etti. Bu iddiaya göre ABD ve Çin, Covid-19'u yaratmak için ortak olarak çalıştı.

Raporda ayrıca, Gain of Function projesinde çalışan bilim insanlarının, mağara yarasalarında mevcut olan doğal bir koronavirüs 'omurgasını' alıp üzerine yeni bir 'sivri uç' ekleyerek onu ölümcül ve büyük oranda bulaşıcı SARS-Cov-2'ye dönüştürdüğü belirtildi.

Araştırmayı yapan iki bilim insanı, raporlarını yayınlamaya çalıştıklarını ancak büyük bilimsel dergiler tarafından reddedildiklerini ifade ettiler.