Fahrettin Koca kafaları karıştırdı

Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dışarıda maske takmayla ilgili söylediği sözler sosyal medyaya damga vurdu. "Yanınızda kimse yoksa ve 2 metre mesafede tek başınızaysanız maske takma zorunluluğunuz yok" sözlerinin ardından sosyal medya kullanıcıları vatandaşlara sürekli ceza kesen polisleri işaret ederek "Peki polislerin bundan haberi var mı?" diye sordu.

"EYLÜL AYINDA RAHATLAYACAĞIZ"

Haziran sonu gibi vatandaşların çoğunun aşılanmış olacağını, Eylül başı gibi de nüfusun yüzde 60'ının aşılanmış olacağını söyleyen Koca vatandaşların bu tarih itibariyle daha rahat davranabileceklerini de sözlerine ekledi.

"KİMSE YOKSA MASKE TAKMAYIN"

Maske zorunluluğuyla ilgili tartışmalar devam ederken tartışmalara yeni bir boyutta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Sokakta yalnızken ve 2 metre mesafede kimse yokken vatandaşın maske takma zorunluluğu olmadığını söyleyen Koca "bu tür durumlarda maske takmasanız da olur" dedi.

"PEKİ POLİS BUNU BİLİYOR MU?"

Fahrettin Koca'nın açıklamalarının ardından polisin sürekli ceza kestiği vatandaşlar sosyal medya üzerinden "bize neden ceza kesildi o zaman ve polisin bundan haberi var mı? sitesinde bulundu.