Çalışanlarına aşı zorunluluğu getirdiler

Koronavirüs ile mücadelede tek çözüm yolu olarak ön plana çıkan aşı uygulamaları tüm dünyada hızla devam ediyor. Bu konudaki en büyük sıkıntı aşı karşıtı propaganda sebebiyle aşı olmak istemeyen insanları varlığı.

Aşı karşıtlığıyla boğuşan ülkelerden biri Amerika Birleşik Devletleri... ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada aşı karşıtlığının ABD'yi çıkmaz bir yola soktuğunu belirterek bu duruma sert tepki göstermişti.

ABD'nin pekçok eyaletinde Delta varyantıyla ilişkili vakalar yükselirken aşılama oranlarının az olduğu eyaletlerde vaka sayılarındaki artış büyük şirketleri yeni tedbirler almaya itti.

Google, Facebook ve Lyft gibi teknoloji şirketleri, ofis çalışanlarına aşı yaptırma zorunluluğu getirdiklerini açıkladı.

Google CEO'su Sundar Pichai konuyla ilgili olarak "Kampüslerimizde çalışmaya gelen herkesin aşılanması gerekecek." ifadelerini kullandı.

Facebook'un Halktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Lori Goler ise, "Ofislerimiz yeniden açıldığında, ABD kampüslerimizden herhangi birinde çalışmaya gelen herkesin aşı olmasını isteyeceğiz." şeklinde konuştu.