Müsilaja Kanal İstanbul komplo teorisi

Marmara Denizi son günlerde denizleri işgal eden müsilaj (deniz salyası) ile boğuşuyor. Adeta can çekişen mavi vatan için tüm kamu kurum ve kuruluşları seferber olmuş durumda.

Tüm sahil bölgelerini etkisi altına alan müsilaj sorunu için önceki gün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu çok çarpıcı bir açıklamada bulunmuştu. Karaismailoğlu, 26 Haziran'da ilk kazmanın vurulacağı Kanal İstanbul projesi ile birlikte Karadeniz'den akan suların Marmara ile karışacağını ve oluşacak güçlü akıntıyla deniz salyasının da engelleneceğini açıklamıştı.

Bu açıklamadan sonra muhalefet cephesinden komplo teorileri içeren bir iddia geldi. Muhalefet kanadının sevdiği ve özellikle İmamoğlu'nun bir numaralı destekçisi konumunda bulunan Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, deniz salyalarının aslında var olmadığını bunun Kanal İstanbul'u yapmak için üretilen bir tiyatro olduğunu ima eden bir tweet attı.

Özoğuz attığı tweette şu ifadeleri kullandı:

"Hayatımızda ilk defa deniz salyası diye birşey duyduk. Bu salya n'oldu da bir anda çıktı ortaya da Kanal İstanbul bunun ilacı denmeye başlandı? Bu Boğaz'da yalandan gemiyi karaya çarptırıp, gördün mü bak Boğaz'dan gemi kaza yapıyor filmiyle aynı gibi birşey mi yine? Yalanınız batsın."