Seda Sayan'dan Erbil'e tecavüz suçlaması

Ünlü televizyoncu Mehmet Ali Erbil önceki gün yaptığı bir açıklamada Seda Sayan'ı hedef alarak "Geçmişi biraz daha temiz olsaydı iftar programı da sunardı. Helal olsun televizyonlar reyting alamayan bu kadını hala çalıştırıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamalara çok kızan Seda Sayan, Erbil hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı. Sayan, instagram hesabından önce "Can çıkmadan huy çıkmıyor. Adam akıllanmıyor ders çıkarmıyor ise yapacak hiçbir şey yok Allah müstehakını versin. Benim böyle ruhu kirli bir arkadaşım zaten olamaz" yorumunda bulundu ardından bununla da yetinmeyerek Erbil'i tecavüzle suçladı.

İnstagram hesabından hikaye atan Sayan birinci paylaşımında, "Tuğba ile evli iken evdeki hizmetli masum kıza tecavüz ettiğinde sessiz kaldığım için geçmişim kirli olduğu doğrudur. Dahası var, bence işine bak ruhunu arındır" iddiasında bulunurken ikinci paylaşımında ise "Ayrıca bu olayda benim geçmişimi kirli yapmaz. Zaten boşanma nedenin bu olay olduğu için tüm yakınındaki eşlerin ailen herkes olaya vakıftı. Seni kurtarma peşindeydi. Ben dış kapının dış mandalıyım. Geçmişi kirli olan sensin" ifadelerini kullandı.

Seda Sayan, bir süre sonra bu paylaşımları silerek "Dua et çocuklarının hatrına. Allah'tan af dile benden değil" sözlerini paylaştı.

MEHMET ALİ ERBİL'DEN YALANLAMA

Bu iddiaların üzerine bir açıklama da Mehmet Ali Erbil'den geldi. Erbil, Sayan'ın tecavüz iddialarına reddederken şu ifadeleri kullandı:

"Ben Mehmet Ali Erbil; hepinizin bildiği tanıdığı. Evet sınırı aştım, hata yaptım, sitem edeyim derken kontrolü kaybettim. Üzgünüm, amacım kimsenin onuruna zarar vermek değildi, hele ki tarih kadar eski bir dosta karşı böyle bir niyetim asla olamaz. Ama sizler şunu da biliyorsunuz ki ben 2 yıldır ölümün kıyısında yaşıyorum; doktorlarım zaten tüm çevremi istemsiz hezeyanlarım olabileceği konusunda uyardılar. Şimdi soruyorum; ben bir hata yaptıysam bunun karşılığı iftira mı olmalıydı? Yakışmadı. Siz de sormadınız mı madem böyle bir şey vardı niye sustun diye? Herneyse; benim alnım ak ve kendi payıma düşeni yaptım. Herkes de kendine yakışanı yapsın."