Yardım hashtagine karşı çıkınca linç ettiler

Terör örgütü PKK tarafından yakılan ormanlar sonrası Türkiye ciğerlerini söndürmeye devam ediyor. Birçok orman yangını şuana kadar söndürülürken Twitter'da çıkan bir hashtag büyük bir tartışmayı beraberinde getirdi.

Daha çok muhalefetten kişilerin yazdığı #helpturkey etiketi Türkiye'nin aciz duruma düştüğünü belirten birçok kişi bu etikete tepki gösterdi. Açılan hashtag sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma yarattığı kadar ünlüleri de ikiye ayırdı.

Ünlü besteci ve söz yazarı Şehrazat, Twitter hesabından "Ağrıma gitti bu yurtdışı yardım çağrısı. Ülkem vatanım bu acziyete düşecek ülke değildi. Onun için o yardımları paylaşmayacağım" ifadelerini içeren bir tweet attı.

Bu tweete kızan ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah ise "Hayvanlar, doğa perişan, onur için yaşamak ne alaka" sözleriyle karşılık verdi.

Abdullah'ın tweetine sinirlenen Şehrazat ise "Siz ne anlarsınız vatanın onurunu korumaktan. Siz kim bana bunu yazmak kim? Ne iş yaparsınız bile bilmem"  sözlerini yazdı. Buna karşılık olarak Abdullah ünlü sanatçıyı tiye alan bir cevap yazdı.

Ardından tweeti gören bir diğer ünlü oyuncu Hazal Kaya ise, “Bütün ülkeler bu gibi büyük felaket zamanlarında diğer ülkelerden yardım isterler. Cayır cayır yanan canları izlemek gitsin zorunuza…Bir ağaç, bir köy, bir hayvan daha kurtulsun da kim ne derse desin bizim için…ne tuhaf dertler var ya…” ifadeleriyle Şehrazat'ı eleştirdi.